Майкл Бакленд ([email protected]) Профессор Школа інформаційного менеджменту та системи Університет Каліфорнії, Берклі Оригінал: The “liberal arts” of Library and Information Science and the research...

bucklandzadar09Майкл Бакленд ([email protected])
Профессор
Школа інформаційного менеджменту та системи
Університет Каліфорнії, Берклі
Оригінал: The “liberal arts” of Library and Information Science and the research university environment

Коротка анотація. У США “гуманітарний” освіта фокусується на самому предметі, на відміну від “професійного” або технічну освіту, яке сфокусовано на придбання корисних навичок. А “ліберальні мистецтва” концепція ЛИС представлений в якому ЛИС вивчається для себе, а не для професійної освіти. ЛИС школи забезпечують хорошу основу для вивчення “інформаційного суспільства”. А “гуманітарний” підхід може мати деякі суттєві інтелектуальні та політичні переваги для ЛИС шкіл в науково-дослідних університетів. Професійний ЛИС освіта повинна бути розташований в рамках ліберального концепції ЛИС. (Велике резюме).

Введення

Кожен відрізняється концепція ЛИС можна очікувати, щоб мати свої переваги і недоліки. Вибір концепції, що приймається може мати істотні наслідки, як позитивні, так і шкідливим. Концепція прийнята знаменитої Вищої школи бібліотечного Чиказькому університеті можна побачити в ретроспективі як позитивні, так і негативні довгострокові наслідки, які були посилені величезним впливом цієї школи (Бакленд, 1996).

Ця стаття розглядає “гуманітарне” концепцію бібліотечних та інформаційних наук і вважає цю концепцію ЛИС по відношенню до університетському середовищі дослідження. Це обговорення використовує термінологію і положення дослідницьких університетів у Сполучених Штатах, але це, ймовірно, буде більш широкої інтерес. Під «дослідницького університету” ми маємо на увазі, що університети очікуєте, і підкреслюють докторську і факультет дослідження. Передбачається, Широкий погляд ЛИС в бібліотечно-інформаційної науки-. Тим не менш, аргументи, представлені тут, здається мало залежить від різних варіантів акцентів у рамках ЛИС, наприклад, установи (бібліотека науки), за технологією (інформаційні системи), на техніці (управління інформацією), або в цілому комплексних інформаційних досліджень.

Вища освіта в США

Вища освіта в кожній країні має свою власну унікальну форму. Ця дискусія заснована на моєму власному досвіді в США, де університети були під сильним впливом трьох європейських джерел: традиційному англійському концепції коледжі, громади; Економічний підхід шотландський великих лекцій; і, в дев’ятнадцятому столітті, два німецьких традицій: шанування досліджень і розмежування між “технічної” вищої освіти і «академічної» вищої освіти.

Це останнє розходження проявляється в Німеччині в традиційному, окремий існування “Університет” і “технічного університету” в тому ж місті. Те ж саме відмінність можна побачити у великих американських університетах, де він був звичайною практикою для організації університету в двох дивізій: a “коледж букв і науки» та «професійних шкіл». У європейській термінології можна назвати ці окремі факультети “”: один дуже великий факультет традиційних академічних предметів (“Листи і наука”), і окремо кілька менших здібностей для закону, медицини, ділового адміністрування, інженерних і так далі. Відділ бібліотечних та інформаційних наук, як правило, невеликий, окремий професійна школа (“Факультет”) за межами коледжу Лист і наук.

Ліберальні мистецтва і Будивницвтво

“Ліберальні мистецтва” є традиційним збірна назва в США для академічних предметів, які не є професійними, технічні програми. “Ліберальні мистецтва”, тому, включає в себе всі природні та фізичні науки, суспільні науки, гуманітарні науки і, але не професійні школи. Хімія, економіка, антропологія і включені в ліберальних мистецтв, але не хімічне машинобудування, управління бізнесом, право, медицина або. Професійні школи призначені, щоб бути корисним. “Ліберальні мистецтва” сприймаються як освітній який чистому сенсі. Вони, як очікується, бути інтелектуально цікаво, може вони бути – випадково, можна сказати – якоїсь практичної корисності. Але щось більше, ніж просто цікаве очікувалося, бо добре освічена людина буде мати уявлення отриманих від ліберальних мистецтв. Щоб використовувати німецьке слово, елемент культури і освіти, не очікується.

Навіть за межами США, де різниця між «ліберальних мистецтв» та технічного, професійної освіти можуть бути відсутніми або по-різному виражені, школи ЛИС повсюдно очікується, забезпечить корисний, професійну освіту. Школи ЛИС не фінансуються, щоб бути цікавим або надати, але для отримання технічно компетентних, професійних співробітників корисні. Мета даної роботи є оскаржити це уявлення про ЛИС шкіл.

Ідентичність як корисний навчальний відділ

Навчання, що буде корисно для технічно фахівці можуть встановити особу школі ЛИС як корисні. Але, коли школа ЛИС також академічний відділ, що ж вчення корисних професійних технічних навичок зробити для нього в якості навчального відділу?

Не треба далеко ходити за видом ЛИС, що фокусується вузько і виключно на навчанні, що було б корисно для ЛИС професіоналів: зміна і виклик в бібліотечній та інформаційної науки, освіти Маргарет Ф. Стіга (American бібліотечної асоціації, 1992) забезпечує концепція ЛИС (в першу чергу наукова бібліотека), що підкреслює вчення професійних і технічних навичок. Там немає ніякого інтересу в навчанні що-небудь ще. Це концепція, що не вистачає ЛИС дослідження, що може бути інтелектуально цікавим. Книга Стіга є не місце, щоб дивитися на конструктивне обговорення, що дослідження на факультеті може зробити або які докторської дисертаційного дослідження може бути зроблено. Дослідження ЛИС розглядається скептично і Стіг в кінцевому підсумку передбачає, що дослідження не повинно бути зроблено в школах ЛИС (стор. 177). Професійно корисним інструкція є концепція ЛИС представлено в цій книзі. Звичайні академічний запит відсутня. З цієї причини будь-яка школа ЛИС в дослідницькому університеті, де стояв концепцію ЛИС цієї книги повинні бути закриті або, принаймні, переїхав з дослідницького університету. Для тих, хто з розумінням ставиться до думки про те, принаймні, деякі програми ЛИС в дослідницьких університетах, бентежить, що ця книга була опублікована Американської бібліотечної асоціації, які могли б розглядати як припускає офіційне схвалення свого повідомлення. Що ще гірше, і важко прийняти, є кількість і зростання індивідів у ЛИС, які написали позитивні відгуки про нього. (Для критичного огляду см Вілсон (1993)).

Одним з імовірних наслідків зосередження на тому, що професійно корисним є те, що вся увага в школі – в силу факультету – це, ймовірно, буде зосереджено на студентів, що навчаються у програми професійної освіти школи. Це означає, що енергія факультету буде зосереджена в студентській популяції з-типовими характеристиками: (я) Вони являють собою дуже малу частку від загального числа студентів, в останні роки в Берклі деякі 180 виходу з 27000, менше 1%; (II) Їх дослідження багато в чому зосереджені в школі; і (III) На відміну від інших студентів, ці студенти є незвичайними в тому обізнані про і прагне до кар’єри в ЛИС.

Ексклюзивний концентрація на 180 ЛИС студентів, а не населення в цілому 27000 буде дуже ефективна стратегія, якщо мета була, щоб максимізувати і підтримувати невігластво в університеті про сучасної сфери ЛИС. Природа не терпить порожнечі, і тому уми, позбавлені знання сучасного ЛИС будуть заповнені, а з іншими, обмежених і застарілих образів ЛИС.

ЛИС для всіх, хто цікавиться?

Навчальні ЛИС для одного, ніж професійної освіти, як правило, передбачається, що класи для техніків і фахівців-практиків для бібліотечних та інформаційних послуг. Але є інша, більше можливість. Що про ЛИС для людей, які не мають жодного наміру ЛИС зайнятості? Донедавна школа Берклі освіти, як це характерно для професійних шкіл, концентрували свої зусилля на навчальні своїх студентів, на тих, хто приймають професійну освіту, щоб стати шкільні вчителі або шкільна адміністрація. Тим не менш, майже у всіх є деякий інтерес в галузі освіти, як фактичних чи майбутніх батьків, в якості потенційних майбутніх роботодавців, як тих, хто дбає про соціальний та інтелектуального розвитку молоді. Люди, які не мають жодного наміру стають вчителями самі зазвичай мають інтерес в тому, як люди вчаться, в тому, як школи працюють, і в освітній політиці. Кілька років тому школа Берклі освіти почали пропонувати заняття з тем навчальних призначених в якості факультативних для великого числа студентів, які були, що спеціалізуються в інших, ніж освіти суб’єктів. Результат був драматичним. Зарахування в ці класи перевищив 2 200 у Фолл-+1995 семестру і може бути набагато більше, якщо школа освіти були готові і в змозі запропонувати більше таких класів.

Школи ЛИС в США історично уникати курсів для студентів інших відомств, з деякими вузькими, утилітарною винятками: обслуговування курси в дитячій літературі для студентів в галузі освіти і, іноді, курси бібліографічною інструкції. Чому з’явилася така вузька, обмежена перспектива? Оскільки концепція ЛИС була обмежена професійної освіти і один ніколи не може бути достатньо професійної освіти для студентів бібліотечно. Є завжди вимагає все більше і більше спеціалізованих професійних курсів. Ще одна причина, в США широко поширена серед бібліотекарів занепокоєння, що бакалавріату інструкція ЛИС може призвести до виробництва менш дорогих, менш кваліфікованих бібліотекарів “”. (Це остання причина є цікавим для університету: Це означає, що не слід поширювати знання, які могли б бути корисні і покласти у використанні Він також ігнорує досвід в інших країнах.).

Якщо ЛИС були просто цікаво

В університетах це нормально для студентів, щоб вибрати класи, які цікаві. Ідея, що школа може запропонувати ЛИС класів, які просто цікаво для загального населення студент був напрочуд відсутня. У програмі повністю присвячений професійній освіті немає місця для ідеї, що ЛИС факультет може поділитися своїми захопленнями по суті цікавих курсів для тих, хто хоче вчитися. Тим не менше, те, що факультет-членом ЛИС не мати деякі знання про якійсь темі, що цілком може стати внутрішньо цікаво, принаймні деякі з цих дуже великий відсоток студентів університету населення,що вже не готується до кар’єри в ЛИС? Що з «ліберальних мистецтв” ЛИС, теми досліджували їх самостійний інтерес, а не їх практичної корисності. Там здається, немає кращого способу, щоб сприяти розумінню природи та сучасних проблем ЛИС, чим поділитися ним з тими, хто хоче знати.Якщо тисячі студенти не-освіти досить зацікавлені в аспектів освіти прийняти елективних, непрофесійних класи на теми освіти, може там же не бути значне кількість не-ЛИС студентів, які б задоволення і користь від виборних “ліберальних мистецтв” курси за темами ЛИС? Не треба бути скоєно, щоб стати професійним політиком, щоб знайти політології цікаво і один не повинен намір кар’єру в якості професійного ЛИС, щоб мати інтерес в отриманні такої інформації теми політики, такими як конфіденційності, цензура, в “інформації магістралі, і свобода доступу до офіційних документів.

Існує додатковий стимул. Коли Петро Лиман пояснив, сучасна освіта гуманітарне в США, як правило, слабкі і застарілі в лікуванні природі і ролі технології, інформаційних технологій, і, дійсно, самої інформації. “Ліберально-освіта неповним, якщо не підготувати освічених людей до вирішення наявність технології – і що ще більш важливо, ї epresence інформаційних продуктів технології в сучасному світі – в усвідомленому і критичного шляху.” (Lyman, 1995, 4). Школи ЛИС є або повинні бути, виключно кваліфікований, щоб усунути цей дефект.

Досвід в Берклі

Протягом багатьох років, школа Берклі Бібліотеки та інформаційних досліджень (у травні 1995 року перейменований у факультет менеджменту та інформаційних систем) запропонував деякі загальні курси процентні на деяких дуже традиційних спеціальностей, в першу чергу бібліографічний інструктаж та опитування дитячої літератури та історії книги , Вони, як правило, не вчать у звичайній, постійної ЛИС факультету. У середині 1990-х ці курси були припинені і вважався ідея “гуманітарних” класів, спрямованих на студентів, що спеціалізуються в інших предметних областях.Обговорювалася ідея студентів, непрофесійної неповнолітнього в ЛИС. (В Берклі, А “незначні” вимагає принаймні п’ять різних курсів.) Одна з пропозицій було мати два додаткових заняття як близнюки основи для ліберальних мистецтв бакалавріату Lis неповнолітнього. Один з них, помірно технічна, досліджуючи ідеї про «інформація» та «Інформаційні системи»; другий розглядаючи роль, управління та обмін інформацією в суспільстві. Додаткові класи, вважалося, може бути гнучко поставляється, залежно від інтересів і наявності ЛИС факультету. Інші фактори, відвернули увагу від цієї програми, але наш досвід також може становити інтерес.

ЛИС в цілому

Курс право Інформаційні системи була розроблена в якості одного з двох фондів для студентів гуманітарних незначних в ЛИС. Клас досліджує те, що різні поняття “інформація” і “інформаційна система” може включати в себе, соціальні, політичні та економічні аспекти управління інформації та інформаційних технологій; і так далі. Питання конфіденційності і відкриття того, що інформаційні системи мають культурну основу і упередженості незмінно викликає інтерес. Студенти здивовані тим, наскільки широко сенс слова “інформація” варіюється від одного контексту в інший.Дослідження характеристик пошукових систем включає в себе вправи, які призводять до корисних навичок, але утиліта не основна мета. (Деякі з матеріалів курсу тимчасово доступні на http://courses.ischool.berkeley.edu/i101/s97/index.html).

Студенти мають дуже мало основу для знаючи, що чекати від такого курсу. Більшість очікувати утилітарний клас, який буде вчити їх, як шукати в інтернет-пошукових систем. Інші очікують вузько сфокусовану введення в бібліотеки методів науки, про які вони мають розпливчасті, обмежені, і старомодні очікування. У той же час, широко поширене риторика про «інформаційного суспільства» створила усвідомлення того, що там може бути щось вивчати. Проте, ідея, що вже є багатий, складний і цікавий поле, щоб вивчити інформацію щодо, як вона управляється, і як це впливає на повсякденне життя, це зазвичай відсутня. Зокрема, це низький рівень поінформованості можна чекати. Як вони могли знати, враховуючи довгостроковий суспільний мовчання всередину програми ЛИС стурбованих студентів вже у своїх професійних програм? Існує значна прихований попит на вільних мистецтв (читай “цікаво”) введення в темах ЛИС.

Коментар: введення в ЛИС

Сотні книг були опубліковані на ЛИС або її аспекти, в основному “як-би” книги, як і слід було очікувати. Але книги, які забезпечують загальне введення в масштабах і характері ЛИС не є загальними. Як багато ви можете визначити, так як тонка полеміка Введення Пірса Батлера, щоб бібліотекознавства опубліковані в 1933? Якщо президент університету (ректор або або віце-канцлер) вирішили по-новому оцінити ресурси, що виділяються на собі ЛИС і попросив прочитати введення в поле, що б ви поставити?

Я вважаю, що загальний акцент на професійно корисної освіти перешкоджає інтерес в галузі самої ЛИС, в природі інформації та інформаційних технологій, і в інтелектуальній історії ЛИС тому що завжди є більш очевидно, корисно порядку денного. Історія бібліотек розроблена, але акцент робиться на біографії осіб та історичного розвитку інститутів, а не на ідеях або навіть методів. Інформатика не було відомо а-історичне, в кращому міфічна, ще зовсім недавно. Ми повинні визнати COЛИС 1-конференції в Тампере в 1991 році для своєї виключної включення гуманістичних та історичних перспектив. Крім того, в 1991 році почалася щорічна програма з історії інформатики в щорічних нарадах Американського товариства з інформатики. Щорічний огляд інформаційних наук і технологій не мають глава цілком присвячений літературі з історії інформатики до своїй тридцятій обсягу, в 1995 році.

Цей колектив амнезія має принаймні два недоліки. По-перше, з практичної точки зору, цікаві ідеї, які не мають негайного сприймається корисності, швидше за все, будуть забуті. По-друге, існує постійна втрата ідентичності. ЛИС, при варіації назви, мав цікаву властивість постійно розглядається як “новий і нових дисципліни”, навіть через століття після заснування Міжнародної федерації з інформації та документації по Відліт і Лафонтена в 1895 Anything буде розглядається як новим, якщо він не має відому історію. “Ніяких документів, ніяких Історія”, пише історик Фюстель де Куланж. Якщо полі не документувати своє минуле, він буде не вистачати історію та ідентичність. Ми повинні очікувати, що вона буде вічно розглядати як “нові і виникаючі”.

Багато ЛИС гуманітарні теми

Ми обговорили вище загального ліберального введення мистецтв в ЛИС, але ясно, є багато різних способів, в яких інформація і інформаційний менеджмент впливають на окремих осіб і суспільства. Економічні, політичні, соціальні, правові та культурні питання, удосталь і видний у багатьох відношеннях, що можливості для ліберальних мистецтв ЛИС курсів значно перевищують ресурси будь-якій школі, щоб забезпечити їх. (Широта цьому діапазоні обговорювалася на іншому недавньому Північних конференції (Уилсон, 1996)).

Я буду коментувати тільки один приклад, клас, який розглянутий управління інформацією та інформаційної політики щодо культурних знань. Надається доступ до американських культурною спадщиною, вона досліджує способи, в яких знання культурної спадщини та етнічної самобутності формується або під впливом різних тлумаченні джерел, включаючи енциклопедії, класифікацій бібліотеки, індексація термінології, шкільних підручників, історичного тлумачення сайту, і так далі. (Деякі навчальні матеріали з http://courses.ischool.berkeley.edu/i142ac/f03/index.html). Предметом є жвавій спільний інтерес у світі, стурбованою етнічної та політичної ідентичності.

Курс відбувається, зокрема, від деяких компонентів випускника професійного програми в ЛИС, наприклад, звернення соціально чутливих тем в показниках та енциклопедій. Професори ЛИС навряд чи знайдете зміст або підхід у цьому класі, щоб бути більш, ніж перестановки і розширення існуючого матеріалу. Що є більш радикальним, що клас для не-ЛИС студентів. Він не призначений, як професійної освіти. І, отже, це не те, що можна було б очікувати в серйозній, практичної, професійної школи. Реакція професорів в інших відділах був рівно навпаки. Вони припускають, що академічна відділ хотіли б привернути увагу широкого кола студентів. Вони, як правило, думають, що зміст і підхід класу є вельми оригінальний і вони здивовані ідеєю ЛИС в якості джерела класу з таким змістом.

Вплив на ЛИС ліберальних мистецтв підходів

З цим курсом і, я думаю, в будь-якому такого класу, є додатковий вимір: потенційний вплив на концепціях самої ЛИС.Доступ до знань культурної спадщини, я думаю, в даний час являє собою важливу інтелектуальну кордон для самого ЛИС, бо культурні знання відрізняється від областей застосування в те, що можна було б назвати “класичним інформатика”, пов’язаних з доступом до наукової, технічної та бізнес-знань і з акцентом на механізації. Доступ до культурного знань, що він знає про свою власну і культурну спадщину інших, відрізняється від і, тим самим, ставить під сумнів адекватність норм класичної інформатики.

Добре стипендію вимагає пошуку доказів, які можуть кинути виклик або спростувати припущення і прийняті ортодоксії. Створення, розповсюдження і використання культурних знань забезпечує такий виклик. Результати та значення поширення культурних знань політичні та соціальні, а також економічні багато, так що будь-який підхід до “інформації в суспільстві”, що в першу чергу на основі економічного аналізу можна побачити занадто обмежені. Інформації (повідомлення) зворушливі культурні питання явно дуже суб’єктивно тлумачити, який демонструє, що будь-який вид інформації, як формальної, так, або цілі, має обмежений і локалізований дійсність. Значення чітко побудовано за “темі”, ситуації, яка незручна для підходів, які беруть звичайну відправника – канал – приймач модель потоку інформації або які прагнуть формалізувати або механізувати “Інформаційні системи”, призначені для спілкування знань. Слова – як символьних рядків, так центральних класичної інформатики – нестійкі в їх значення, і більше, мабуть, у тому, що вони означати, ніж у те, що вони означають. Звичайні припущення щодо того, що документ є “о” мають обмежену допомогу при, як заява була зроблена і як вона використовується може бути сприйнято як настільки значним, як те, що заява нібито держав. Це стає ясно, що системи знань засновані в культурному відношенні. Міжнародні або міжкультурні суперечності забезпечити рясні приклади контрастних уявлень про події і фізичних осіб. Поняття «документ» (інформаційно-а-річ) набуває великий характер. Явища, поширювати культурні знання явно ширше, ніж текстові артефактів: Всі звичайні засоби масової інформації та інші, наприклад, обряди, які введені в експлуатацію і грати ролі, як “документи” в тому сенсі, явищ, (в) формують знання з тих, що сприймають ім. (Це було зрозуміло, серед європейських документалістів II перед Першою світовою війною, але мало або взагалі не місце в пост інформатики II світової війни (Бакленд, 1997))

Ці коментарі не повинно нікого дивувати зі знанням риторики чи історії науки або інших гуманістичних і культурних суспільствознавчих дисциплін. Тим не менш, вони кидають виклик класичні підходи до інформаційної науки і ідею, що інформатика може бути “науково” в нормативному сенсі формального науки. Вивчення створення, поширення і використання культурних знань кидає виклик адекватності того, що викладається або думав про, скажімо, хімічних знань. Як нам вирішити ці відмінності? Чи повинні ми стверджувати, що створення, поширення і використання знань в галузі хімії відрізняється в натуральній формі, маючи на увазі, що будь-які принципи, які з хімічної документації матиме обмежене застосування? Чи повинні ми визнати, що припущення, що лежать в сучасну інформаційну науку радикальні спрощення, корисно на практиці, але, як неспроможна загальних положень?

Я використав один приклад в якості ілюстрації. Як я вже підкреслювалося вище, є дуже широкий спектр соціальних, політичних, технічних, правових, культурних та етичних питань, які можуть бути використані в гуманітарному концепції ЛИС. Я вважаю, що кожен з них, ймовірно, також сприяють продуктивно інтелектуальної ширину, глибину і узгодженості ЛИС.

Коментар: “Міждисциплінарний” є погане слово

Згадка багатьох можна ЛИС ліберальних мистецтв теми піднімає питання про взаємозв’язок відділів ЛИС інших факультетів. Воно є загальним для використання терміна “міждисциплінарний” в позитивному сенсі, як якщо б це були ознакою сили. Я вважаю, що це часто не так, риторичних і політичних причин.

Розглянемо риторики ефект. “Міждисциплінарний” має на увазі щось між ними дисциплін. Для мене це викликає образ старого грецького храму, де є деякі тверді колонки (дисципліни) і між ними є просто їх тільки простір.

Потужність в університетах, як правило, на основі балансів між факультетами, особливо відомств, традиційні дисципліни, які часто галузі дослідження, побудовані для задоволення політичних і технологічних потреб в 19 столітті. Ця ситуація маскує реальність, що академічні департаменти, як правило, або проблема-центру або дисципліна на основі (тобто інструменту по центру). Професійні школи, як правило, у першій категорії: Школи ділового адміністрування рішення промислових і комерційних проблем приватного сектора. Не робить, і не повинні говорити про бізнес-адміністрування як “дисципліна”. Різноманітність інструментів (або повинні бути), розгорнутих в міру необхідності. Те ж саме вірно шкіл освіти, соціального забезпечення, і ЛИС. Кожен такий полі повинні бути визначені його проблемної області та слід подбати, щоб принести адекватно диверсифікованої спектр інструментів для роботи на ньому. Проблема на основі школи будуть розпадатися, якщо він нехтує відновлення свого діапазону інструментів. На противагу цьому, відділ дисципліна основі, швидше за все, якщо це розпаду не приносить нові проблеми для тестування і поліпшити свої дисциплінарні засоби. З цієї причини можна говорити про ЛИС та інших, проблемних певні школи, а міждисциплінарний, багатодисциплінарного, або міждисциплінарний характер. Але для цього, як правило, нерозумно, бо він може рухатися увагу від правильного основі для зачаття програми, від його проблемної області.

Акцент в тому “міждисциплінарний” створює обговорення статусу в рамках дисциплін у конкурентному середовищі, в якій дисципліна на основі відділів влади. Для відділу, обумовленого проблемної області, щоб конкурувати з методичними основі дисциплін у дисциплінарних термінів прийняти позицію слабкості. Краще боротися, якщо один повинен, з претензіями дисципліни на основі відділів в риториці проблем і важливості цих проблем.

Наслідком прийняття гуманітарне концепцію ЛИС не слід розглядати як переміщення ЛИС в більш міждисциплінарній основі. Швидше за все, вона повинна бути, щоб проблемна область ЛИС повинні бути розглянуті більш вільно, без обмежень щодо обмеження на те, що необхідно для виховання фахівців бібліотечно.

Завдання, фантазія

Розглянемо риторику про те, як суспільство трансформується, як ми рухаємося в “століття інформації”. Якщо тільки частина з цих вимог є істинними, драматичні зміни в сучасному суспільстві відбувається, події найбільшої важливості для всіх нас. І якщо ці події є важливими, то вони заслуговують великої уваги, і вони повинні бути цікаві для великого числа студентів. Багато різних наукових відділів мають інтереси в одному або декількох аспектах інформації, і ці інтереси повинні заохочуватися. Але якщо це питання таке важливе, що заслуговує академічної відділ, який має цю область в якості своєї основної проблемної області. Вона потребує академічної відділ чий головним завданням є вивчення інформації та виробництва, розподілу та використання інформації в суспільстві. Що академічний відділ може бути краще розташований для цього підприємства, ніж школи ЛИС?

Давайте уявимо собі, що президент (або ректор або проректор) з університету вважають, що ми рухаємося в інформаційному суспільстві, і хотів, щоб інвестувати частину коштів університету в дослідженні цього явища. Це досить імовірний сценарій. Тепер давайте уявимо собі, що це президент університету були мандат, що існуючий ЛИС школа, з або без нового імені, варто вирішувати цю одну роль, але з однією умовою: Школа буде припинити професійну освіту, тому що пріоритети і ресурси, необхідні для професійної освіти заважатиме цієї нової мети.

У США термінології, школа стане ліберальної відділ мистецтв, бо теми, які будуть вивчені б бути вивчені в їх власному праві. У США він буде розташований в Коледжі мистецтв і наук, мабуть в дивізіоні соціальних наук. Передбачається, що його класи буде широко розповсюдженого інтерес для студентів. Важливість навчання найкраще, що можна сказати про Інформаційного суспільства передбачає елемент Bildung, що відрізняє цікава, і коштує-від-но интересно тривіальною.

Чи буде відділ гуманітарних ЛИС можливо? Я вважаю, що будь-який вид ЛИС є неповним і не вистачає узгодженості, якщо він не може включати в себе ліберальну програму мистецтв. Буде гуманітарний підхід економічно життєздатними? Напевно, в будь-якому університеті, в якому ресурси слідувати навчальний навантаження.

Реальна причина, щоб не створювати ліберальну відділ мистецтв ЛИС є не те, що це не дуже гарна ідея сама по собі, але, що є ще більш потужний варіант на руку: концепція ЛИС, в якому професійна освіта в ЛИС розташований в межах гуманітарний концепція ЛИС. Тут можна було б об’єднати всі переваги обох. І, маючи як, школа буде мати базу для того, щоб бути набагато більше, з додатковими перевагами економії на масштабі і ефекту масштабу. Таке розвиток не здавалося б, важко. Що потрібно просто і два рази: Що є бути лібералом мистецтва концепція ЛИС; і що просування гуманітарне концепцію ЛИС б один з свідомих стратегічних цілей школи.

ПОДЯКА. Корисна коментарі Патрік Вілсон вдячністю.

ЛІТЕРАТУРА

Buckland, M.K. 1996. Documentation, information science, and library science in the U.S.A. Information Processing and Management 32: 63-76.

Buckland, M. K. 1977. What is a “document”? Journal of the American Society for Information Science, 48: 804-809.

Lyman, P. 1995. What is computer literacy and what is its place in liberal education? Liberal Education 81, no. 3: 4-15. Also in Rethinking Liberal Education, ed. By N. Farnham & A. Yarmolinsky. New York: Oxford University Press, 1996.

Stieg, M. F. 1992. Change and challenge in Library and Information Science education. Chicago: American Library Association.

Wilson, P. 1993. [Review of M. F. Stieg, Change and challenge in Library and Information Science education. (Chicago: American Library Association, 1992.)] College & Research Libraries 54: 275-276.

Wilson, P. 1996. The future of research in our field. In: Olaisen, J., E. Munch-Petersen & P. Wilson, eds. Information Science; From the development of the discipline to social interaction. Oslo: Scandinavian University Press, 319-324.